Jeździłeś kiedyś na czymś takim? Jeśli nie, to musisz przyjechać do Chin, bo wątpię że takie cudo istnieje gdzie indziej.Zima w Pekinie nie jest zbyt ciekawa. Czasem temperatura spada poniżej -20 stopni a powietrze jest bardziej zanieczyszczone niż zwykle. No i śnieg nie jest aż tak częstym zjawiskiem więc rzucanie śnieżkami w ludzi i autobusy musi poczekać. 


Ale ktoś gdzieś kiedyś napomknął o dziwnej atrakcji na jeziorze Qianhai w Pekinie. Można tu poślizgać się tu na … lodowych krzesłach! Za kilka polskich złotych dostaniesz dwuosobowy pojazd z napędem na dwa ostre szpikulce.To coś ma nawet kierownicę , więc jeśli nie wspomagałeś się czymś z procentami aby przetrwać Chiską zimę, nie ryzykujesz zderzenia z innym kierowcą. Oczywiście nie da się tym jeździć samemu, chyba że potrafisz kierować zębami i odpychać się kijkami jednocześnie. Lub jeśli chcesz jechać jedynie prosto.


Świetna atrakcja, tylko radziłbym kilka dni wcześniej zacząć robić pompki, bo gwarantuję że słowa “szybciej! szybciej” usłyszysz od swojego dziecka nie raz.


Kategorie: Podróże

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *