Zwariować można od tych wszystkich śmiertelnych statystyk. W walce ze status quo, podaję Wam 10 pozytywnych wiadomości o koronawirusie.1. Koronawirus zostaje w niektórych krajach opanowany 💪

Dzięki wprowadzeniu środków ostrożności, całkowita liczba zarażonych np. na Tajwanie wyniosła do tej pory jedynie 57. W Chinach, które było epicentrum choroby, niektóre prowincje ponownie otwierają szkoły. Jeszcze kilka tygodni temu było to nie do pomyślenia. Zejście z 1500 zarażonych dziennie do 15 to ogromny sukces.


2. Twoje dzieci są bezpieczne 🧒


Na koronawirusa nie zmarło jeszcze ani jedno dziecko w wieku 0-9 lat.


3. Prawdopodobieństwo Twojej śmierci z powodu koronawirusa nie jest aż tak wysokie. 👻


Według WHO,masz około 3 % szansy że umrzesz na koronawirusa jeśli się nim zarazisz. Oczywiście na wyniki WHO ma również wpływ Twój wiek.


4. Naukowcy pracują nad lekiem na koronę 💉


Naukowcy z całego świata prowadzą badania mające na celu opracowanie leku. Wiedza na temat podobnych wirusów może okazać się bardzo pomocna.


5. Ultraszybkie testy na obecność koronawirusa są w opracowaniu 🌠


Naukowcy z Uniwersytetu Jagielońskiego są blisko opracowania ultraszybkiego testu na koronawirusa. Ma być na tyle łatwy i wiarygodny, aby można było go stosować w miejscach takich jak lotniska i stacje kolejowe.


6. Znane i dostępne leki są stosowane do walki z koronawirusem 💊


Ich skuteczność wykazano już podczas epidemii SARS i MERS. Polski lek Arechin może zostać stosowany w leczeniu wspomagającym w zakażeniach koronawirusam.


7. Mamy ciągły dostęp do rzetelnych informacji 💻


Niektóre źródła są naprawdę pomocne jeśli chodzi o zapobieganie koronawirusowi. Czas nie gra na naszą korzyść, dlatego szybkie działanie to podstawa. Strony WHO czy Worldmeter na bieżąco informują sprawach ważnych dla naszego bezpieczeństwa. Nie mówię tu oczywiście o TVP i portlach bazujących jedynie na wywołaniu strachu.


8. Staniemy się bardziej odpowiedzialni i będziemy przygotowani na takie sytuacje w przyszłości. 🤖


Przykładem jest Tajwan, którego epidemia Sars w 2003 roku zdziesiątkowała społeczeństwo, a z opanowaniem koronavirusa radzą sobie świetnie.


9. Będziemy lepiej dbać o siebie 🥗


Część z nas zda sobie sprawę z potrzeby higieny, zbilansowanej diety i ćwiczeń fizycznych i ich wpływu na odporność naszego organizmu. I nie chodzi tu tylko o koronawirusa.


10. Ponownie przekonamy się że nasz naród w momencie kryzysowym potrafi się zjednoczyć.

Widzieliście najnowsze zdjęcia ze stolicy Polski? Jej dosyć puste ulice świadczą o tym że jednak potrafimy stosować się do zasad. Niejedno już przeżyliśmy, więc teraz też sobie poradziny!

Kategorie: Lifestyle

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *