Ile razy zdarzyło Ci się polec w walce z “tylko sprawdzę”? Ile razy zamiast robić coś ważnego wylądowałeś na filmikach o kotach? Ile razy sprawdzałeś statystyki o koronawirusie, zamiast się uczyć lub pracować.

Internet jest pełen ropraszaczy, które są pierdyliard razy ciekawsze niż nasze obowiązki. Jeśli jednak nie wyrobisz w sobie laserowej koncentracji i nie odetniesz się od social mediów, praca online może być dla Ciebie piekłem. Zapraszam na 4-etapowy detox – od najprostszych kroków aż po te najbardziej radykalne! Jedziemy!


ZANIM ZACZNIESZ 


Zdaj sobie sprawę z tego ile czasu zabierają Ci Fejs. kliknij w główne menu i scrolluj w dół. Ale najpierw usiądź bo możesz się nieźle zdziwić. Polska średnia to 35 minut. A jak u Ciebie?


KROK 1 


Wywal wszystkie powiadomienia. Nie potrzebujesz wiedzieć kto dodał kolejny post o koronawirusie, a kto polubił Twój filmik z kotem. Ekipa Zuckenberga stara się wydłużyć czas który spędzasz na fejsie, a powiadomienia są świetną przynętą. WYWAL JE W CHOLERĘ!


KROK 2 


Nie masz dosyć znajomych na FB, którzy a) wstawiają dołujące posty? b) wstawiają powiadomienia z gier online c) wstawiają za dużo ciekawych rzeczy, przez które tylko tracisz czas? d) wstawiają rzeczy które są mega nudne i nigdy nie kliknąłeś w ich post? Nie musisz wywalać ich z grona swoich znajomych – wystarczy że przy ich poście klikniesz “Przestań obserwować” a już nigdy nie zobaczysz ich postów – chyba że sam będziesz tego chciał.


KROK 3 


Wstaw sobie w wyszukiwarkę wtyczkę STAYFOCUSED. Możesz z łatwością ustalić czas, który poświęcisz na social media, np. 30 minut dziennie ⏱️lub dla hardkorów – możesz zupełnie zablokować do nich dostęp. Zauważ że każdy z nas ma max. 10 stron na które wchodzi najczęściej. Dla mnie były to np. demotywatory, onet i youtube. Całkowicie zablokowałem do nich dostęp, a moja produktywność wzrosła o połowę.


KROK 4


Jeśli uważasz że social media nie są Ci do niczego potrzebne lub w jakimkolwiek stopniu zagrażają Twojemu życiu, zdrowiu, mają negatywny wpływ na Twoje stosunki z rodziną, lub nie pozwalają Ci wykonywać Twojej pracy, to zastanów się czy usunięcie konta nie byłoby najlepszym rozwiązaniem. A może po prostu wystarczy tygodniowa przerwa?


Masz jakieś rady w jaki sposób ograniczyć czas na fejsbuku? Podziel się nimi w komentarzu. Jeśli uznasz że ten artykuł pomoże oszczędzić komuś oszczędzić czas, prześlij go dalej 

Kategorie: Lifestyle

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *