Może zamiast studiować marketing, lepszym wyborem były by studia w zakresie usług pogrzebowych lub hodowla marihuany? A jeśli nie, to na pewno spodoba Ci się jeden z kierunków z listy poniżej. Poznaj 10 nietypowych kierunków studiów na świecie!1. STUDIA POGRZEBOWE


Aby zostać dyplomowanym grabarzem, musisz przejść przez takie przedmioty jak rekonstrukcja ciała i twarzy, psychologia śmierci, zarządzanie domem pogrzebowym, śmierć i religia, poradnictwo żałobne, praktyka balsamowania zwłok, księgowość i informatyka. Jest kilka uczelni kształcących w tym kierunku, m.in. Uniwersytet w Northampton w Anglii.

2. CANNABIS BUSINESS

Marihuanowy biznes jest wart w samych Stanach Zjednoczony ponad 40 miliardów dolarów. Jeśli chciałbyś kawałek tego tortu, Lukenda School of Business w USA prowadzi studia biznesowe w zakresie gospodarki marihuaną. Uczelnia chwali się, że 94% absolwentów tego kierunku dostało pracę w przeciągu roku od skończenia studiów. Legalną, czy też nie – kogo to interesuje. Ważne, że statystyki są wysokie.


3. KLAUNIARSTWO MEDYCZNE


Wszyscy znamy wpływ śmiechu na zdrowie pacjentów. Uniwersytet Haifa w Izraelu proponuje jednak dyplom w tym kierunku! Jeśli chciałbyś pójść w ślady Patcha Adamsa i żyć z rozbawiania ludzi, ten kierunek będzie dla Ciebie.


4. PARAPSYCHOLOGIAWydział Psychologii na Uniwerytecie w Edynburgu prowadzi zajęcia z parapsychologii. Obejmują one zagadniena związane z OOB experience, czyli podróżami poza cielesnymi, psychologię snów, zjawiska nawiedzonych miejsc oraz wiele innych strasznie strasznych przedmiotów. O możliwościach pracy po tym kierunku jednak nikt wspomina.


5. KOWALSTWO ARTYSTYCZNE


Herford College of Arts w Anglii kształci przyszłych zapaleńców kowalstwa. Prawdziwych zapaleńców, bo to jedyna taka uczelnia na świecie, więc raczej nikt z ulicy się tam nie znajdzie Wejdź sobie na ich stronę TUTAJ i zobacz jakie cuda można wyczarować z połączenia młota, żelaza i kowadła!

6. DUDZIARSTWO


Nie mają nic wspólnego z Andrzejem. Po tych studiach zostaniesz mistrzem grania na dudach. Oczywiście w Szkocji? A gdzie tam! Carneggie Mellon University znajduje się w Pittsburghu, w USA. Nie zazdroszczę osobom z wydziałów, które znajdują się w pobliżu …


7. COMEDY STUDIES, czyli STUDIA KOMEDIOWE


Bath Spa University w UK proponuje niecodzienny kierunek studiów – studia komediowe. Podobno absolwenci na brak pracy nie mogą narzekać, ale nie wiadomo, czy to nie jest żart. Będziesz potrafił pisać skrypty dla stand upperów, filmów komediowych czy programów telewizyjnych. Brzmi zabawnie!


nietypowe kierunków studiów

8. INŻYNIERIA KOLEJEK GÓRSKICH


Uniwersytet w Ohio zrobi z Ciebie wykształconego twórcę adrenaliny. Te studia nie mają nic wspólnego z całodzienną jazdą kolejkami górskimi. Zaawansowana matematyka to podstawa, szczególnie że odpowiadamy za ludzkie życie.


9. VIKING STUDIES, czyli …WIKINGOLOGIA?


Kilka wydziałów historycznych z Islandii, Szkocji, Anglii i Norwegii, kształci amatorów drakkarów i hełmów z rogami. Od literatury, języka staro-nordyckiego, runologii, folklor, aż po archeologię, historię i sztukę w czasach Wikingów. Do boju!


10. BEATLES STUDIES


Beatless Studies – jest tylko jedno miejsce na świecie gdzie można uzyskać dyplom z Bitelsologii, czyli nauki badającej wpływ zespołu Beatless na rozwój muzyki popularnej. Jaki rozmiar butów nosił John Lennon? Z kim siedział w szkolnej ławce Paul McCartney? Wpadnij na zajęcia na University of Liverpool to się dowiesz!


Jeśli chciałbyś poczytać o dziwacznych kierunkach studiów w Polsce, KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: Edukacja

2 Komentarze

nauczyciel54 · 22 czerwca 2020 o 12:21 am

Dzięki za ten materiał! bardzo wartościowe treści. 🙂

Jakub · 22 czerwca 2020 o 12:20 am

Super!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *